ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11457096
*
nr 1145 7096
Spegel
rektangulär, mahogny, 1960-tal, 122x38
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 20:58:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 20:04:26
1
400 kr
19/11 16:52:34
2
500 kr
20/11 19:54:33
1
500 kr
20/11 19:54:33
2
500 kr (Budbetjänt)
20/11 19:55:08
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny rektangulär spegel speglar trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7096
Spegel
rektangulär, mahogny, 1960-tal, 122x38
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 20:04:26 | 1 | 400 kr |
19/11 16:52:34 | 2 | 500 kr |
20/11 19:54:33 | 1 | 500 kr |
20/11 19:54:33 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/11 19:55:08 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l frÃ¥n 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byrÃ¥ar, cocktailglas, fÃ¥töljer, figuriner, ...Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny rektangulär spegel speglar trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02